ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7596086
*
nr 759 6086
Spegel
förgylld, höjd: 145
Kondition: (nyproduktion)
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 maj 2012
kl 19:36:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 15:42:11
1
200 kr
20/5 11:52:38
2
150 kr
20/5 16:27:12
3
350 kr
21/5 15:22:28
4
Vinnande bud
21/5 16:57:08
5
500 kr
21/5 16:57:45
5
700 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Kondition: (nyproduktion)
nr 759 6086
Spegel
förgylld, höjd: 145
Kondition: (nyproduktion)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 maj 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/5 15:42:11 | 1 | 200 kr |
20/5 11:52:38 | 2 | 150 kr |
20/5 16:27:12 | 3 | 350 kr |
21/5 15:22:28 | 4 | Vinnande bud |
21/5 16:57:08 | 5 | 500 kr |
21/5 16:57:45 | 5 | 700 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27